Aplikacje, które mogą być przydatne w podróży

aplikacje przydatne w podróży

Takich aplikacji przydatnych w podróży jest naprawdę wiele,mogą służyć do różnych celów, ale dzięki nim zarówno planowanie podróży, poruszanie się po obcym mieście jak i wyszukiwanie konkretnych punktów na mapie jest naprawdę znacznie łatwiejsze. Dzięki tym ciekawym aplikacjom możemy sobie zaoszczędzić wielu zmarnowanych godzin na szukanie danego miejsca,możemy za to znaleźć restaurację z dobrym jedzeniem oraz odwiedzić punkty polecane przez innych podróżujących. Aplikacje podróżnicze możemy z powodzeniem podzielić na kilka kategorii. Oczywiście, najlepiej, aby były to najbardziej przydatne aplikacje na Androida, ale i na iOS, gdyż zarówno użytkowników jednego jak i drugiego systemu jest wielu.

Jeszcze zanim wyjedziemy- śledzenie pojawiających się promocji

Nie od dzisiaj wiadomo, że jeśli na bieżąco będziemy sprawdzać pojawiające się oferty linii lotniczych i biur podróży to na pewno uda się nam znaleźć coś w promocyjnej cenie. Dlatego też szereg aplikacji pozwala nam na szybki dostęp do takich ofert informując nas na bieżąco o tym, co nowego pojawia się w sieci. Aplikacje te szczególnie przydają się w przypadku biletów na tanie linie lotnicze, ofert first minute oraz last minute.

Pomocne aplikacje, które nawigują nas w terenie

Niezależnie od tego, czy poruszamy się pieszo po mieście czy poruszamy się samochodem w dłużej trasie, na pewno bardzo przydatna okaże się dla nas nawigacja w telefonie. Działa ona oczywiście na zasadzie lokalizatora GPS. Możemy za jej pomocą wybrać interesujący nas punkt docelowy, a następnie otrzymać kilka tras zgodnych z naszymi preferencjami. Dzięki aplikacji nie musimy pytać przypadkowych przechodniów o drogę, co może być szczególnie trudne jeśli nie znamy danego języka obcego.

Aplikacje przydatne w podróży, które informują nas o atrakcjach turystycznych

Takie aplikacje pełnią funkcję przewodnika. Wystarczy wejść do takiej aplikacji, aby znaleźć podział obiektów na różne kategorii- muzea, pomniki czy też ciekawostki turystyczne. W kilka chwil możemy więc uzyskać informację o tym, jakie interesujące miejsca w danym mieście będziemy mogli zwiedzić. W taki sposób możemy zyskać pewność, że nie ominie nas nic ciekawego.

A może pora na odwiedzenie jakiejś restauracji?

Wiele przydatnych aplikacji dotyczy także punktów i lokali gastronomicznych. Niejednokrotnie, będąc w całkiem obcym kraju kompletnie nie wiemy, gdzie możemy się udać, aby dobrze zjeść. Dodatkowo, często boimy się typowo rodzimych lokali i o ile lubimy eksperymentować, czasem serwowane tam dania mogą być dla nas zdecydowanie za bardzo egzotyczne. W takiej sytuacji warto skorzystać z aplikacji, która prezentuje nam najpopularniejsze i najlepiej oceniane lokale gastronomiczne w mieście. Odpowiednio wcześniej możemy się zorientować, jaki wystrój panuje w danym miejscu, jakie jest menu oraz jakie są ceny. Dodatkowo, możemy też poprosić, aby aplikacja nawigowała nas do danego lokalu z miejsca, w którym znajdujemy się obecnie, co także jest komfortowym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy słabo orientujemy się w terenie.