Jak złowić wyjątkowo tanie bilety lotnicze?

jak kupić tanie bilety lotnicze

Dzięki możliwości kupna biletów lotniczych w naprawdę niskiej cenie można zwiedzić spory kawałek świata bez obawy o fundusze. Taka opcja podróżowania coraz częściej zyskuje na popularności.Dodatkowo, zazwyczaj korzystanie z linii lotniczych stanowi najbardziej komfortową opcję podróżowania, szczególnie w porównaniu do pociągów czy busów. Warto więc odpowiednio wcześniej zorientować się, jak kupić tanie bilety lotnicze w Ryanair oraz u innych, popularnych w Polsce przewoźników. Kiedy zacząć polowanie na promocyjne ceny i na co powinniśmy być przygotowani? Co w praktyce oznacza kupowanie biletów w taki sposób?

Tanie bilety lotnicze- jak kupić, aby nie żałować zapłaconych pieniędzy?

Bardzo ważne jest, aby przyjąć sobie pewien margines czasu przed planowanym wyjazdem, który to czas poświęcimy na poszukiwania, w szczególności na przeglądanie pojawiających się na stronach ofert. Bezpiecznym marginesem będzie okres od 2 do 4 miesięcy przez planowanym urlopem. Jak kupić tanie bilety lotnicze Wizzair, kiedy w ogóle nie wiemy od czego zacząć? Najlepiej zacząć od gromadzenia swojej wiedzy o danej linii lotniczej. Na licznych forach podróżujący wypowiadają się, co do tego, jaka jest specyfika każdego z tych przewoźników, kiedy pojawiają się najlepsze promocje i jakich kierunków mogą dotyczyć. Jeśli jednak chcemy załapać się na naprawdę atrakcyjną ofertę- nie powinniśmy się nastawiać na żaden konkretny kierunek, tylko czekać na to, jakie oferty się pojawią. Nie ma ich bowiem aż tak wiele, więc znacznie łatwiej będzie nam coś znaleźć, jeśli będziemy otwarci na to, co finalnie będzie stanowiło nasz cel podróży.

Czasem naprawdę opłaca się znieść drobne niedogodności

Musimy być przygotowani, że jeśli naprawdę zależy nam na maksymalnym obniżeniu ceny, będziemy musieli zdecydować się na drobne niedogodności. Niższa cena biletu może oznaczać na przykład wylot nie z tego lotniska, które najbardziej preferujemy. Podobnie może być z przylotem do miejsca docelowego. Pamiętajmy jednak, że zawsze możemy taki niewielki odcinek trasy pokonać autokarem, co sprawi, że i tak sporo zaoszczędzimy. Nie zawsze taka niedogodność musi oznaczać koniec świata. Kolejna kwestia, co do tego, jak kupić tanie bilety lotnicze, dotyczy liczby przesiadek. Szczególnie w przypadku długich tras- jak chociażby z Europy do Stanów Zjednoczonych, najbardziej preferowaną opcją jest lot bezpośredni. Jeśli jednak zdecydujemy się na jedną przesiadkę gdzieś na starcie- w jednym z miast europejskich- cena może naprawdę bardzo mocno poszybować w dół. Dla niektórych taka przesiadka będzie niedogodnością, ale na pewno znajdą się też osoby, które chętnie zrobią sobie przerwę w trakcie, a może nawet zaplanują szybkie zwiedzanie, jeśli przerwa pomiędzy poszczególnymi kursami będzie odpowiednio duża. Promocje na bilety lotnicze dają nam duże pole manewru. Jeśli tylko będzie otwarci na różne oferty- na pewno uda się nam znaleźć coś odpowiedniego w naprawdę bardzo atrakcyjnej cenie.