Jak zacząć podróżować bez pieniędzy?

jak podróżować bez pieniędzy

Podróżowanie bez pieniędzy- czy to w ogóle możliwe?

Wiele osób często mówi o tym, że bardzo chcieliby wybrać się w jakąś interesującą podróż, ale stan ich konta im na to nie pozwala. Przeglądając niektóre oferty biur podróży faktycznie można nabrać przekonania, że podróż bez pieniędzy nie jest możliwa, a wczasy zawsze muszą bardzo mocno odbić się na naszym budżecie. I faktycznie, najczęściej jest tak, że podróżujemy za ciężko przez siebie zarobione pieniądze, a wydając dużo oczekujemy też wysokiego standardu. A co, jeśli jednak taki wyjazd w naszym przypadku w ogóle nie wchodzi w grę? A jednak, okazuje się, że wcale nie musi tak być. Wobec tego, jak zacząć podróżować bez pieniędzy, aby zwiedzić świat i być szczęśliwym z poznawania nowych miejsc i kultur?

Podróż autostopem

Taka podróż oczywiście pozwala na całkowite pominięcie kosztów związanych z transportem, może się natomiast pojawić problem z noclegiem. Bardzo często dobrym pomysłem jest podróżowanie w dwie osoby, co wydaje się być też bezpieczniejsze. Możemy wcześniej opracować sobie preferowaną przez nas trasę podróży tak, aby chociaż mniej więcej wiedzieć, gdzie możemy się znaleźć. Z pewnością, takie podróżowanie wiąże się z dużą dozą niepewności, może jednak stanowić prawdziwą przygodę życia.

Wyjazd w ramach wolontariatu

Taki wolontariat jest szczególnie popularny wśród ludzi młodych i dużo się o nim mówi na studiach. Oczywiście, aby móc się na taki wyjazd zakwalifikować, trzeba złożyć specjalne dokumenty. Wolontariat to takie podróże bez pieniędzy, które tak naprawdę nie są typową podróżą wakacyjną. Zostajemy skierowani do danego miejsca na konkretny czas, otrzymujemy kieszonkowe, które pozwoli się nam utrzymać, ale też dostajemy zadanie do wykonania. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o to, aby dobrowolnie podjąć się darmowej pracy w zamian za możliwość wyjazdu do konkretnego miejsca. Daje to możliwość głębszego poznania kultury i społeczeństwa miejsca, do którego się udajemy, a takiej możliwości zazwyczaj nie mają osoby, które jadą na tydzień lub dwa standardowych, urlopowych wakacji.

Nie masz pieniędzy na wyjazd? Możesz pojechać je zarobić

A jeśli już wspomniany został wolontariat, to trudno byłoby pominąć możliwość typowego wyjazdu za pracą zarobkową. Zastanawiając się, jak podróżować bez pieniędzy odpowiedź nasuwa się sama- tak, aby w jakiś sposób móc zarobić je po drodze. W takim przypadku możemy skorzystać z pośrednictw pracy, ale możemy też spytać znajomych, czy nie wiedzą nic na temat takiej możliwość wyjazdu. Bardzo często, organizowane są duże wyjazdy do prac sezonowych do państw ościennych, a mowa tutaj na przykład o zbiorach owoców i warzyw. Wyjeżdżając w taki sposób musimy mieć jednak na uwadze, że sporą część naszego czasu tak czy inaczej będziemy musieli poświęcić na pracę, nie jest to więc zupełnie swobodny wyjazd. Z drugiej strony, pozostały nam czas wolny możemy zagospodarować w dowolny sposób tak, aby poznać okolicę, a może nawet wybrać się na wycieczkę do dalszych miejscowości, a co za tym idzie poznawać świat na własną rękę, tak jak chcemy.