Narożnik z funkcją spania a nowoczesna sofa do salonu. Co wybrać?

Salon można urządzić na wiele sposobów. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Każdy pokój dzienny ma jednak przynajmniej jeden wspólny element. Jest to oczywiście mebel wypoczynkowy, który może przybierać przeróżną formę, choć jego zastosowanie jest dość ściśle określone. Dzisiejszy salon to najczęściej miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu po przyjściu do domu. Dlatego też niepodważalnie służy on do wypoczynku i ewentualnie podejmowania gości, w czym pomoże właśnie wygodna sofa, kanapa czy też narożnik z funkcją spania. Co jednak wybrać, skoro wybór jest tak szeroki? O tym w dzisiejszym poradniku. 

Narożniki z funkcją spania – modne i nowoczesne rozwiązanie

Narożniki z funkcją spania stanowią obecnie najbardziej uniwersalne rozwiązanie do salonu. Jest to bowiem mebel wielofunkcyjny, który może posłużyć naszemu odpoczynkowi, przyjęciu znajomych na wieczorne spotkanie, a także do awaryjnego noclegu naszych gości. Dzięki temu narożniki z funkcją spania coraz częściej są obecne w nowoczesnych wnętrzach. Ich kształt sprawia, że oferują bardzo dużo miejsca do siedzenia i równocześnie potrafią się wkomponować w róg nawet bardzo małego salonu. Oprócz tego pozwalają na awaryjne przenocowanie gości, co zwalnia nas z obowiązku posiadania pokoju gościnnego.

Klasyczna sofa do salonu – w zestawie z fotelami lub bez

Sofa do salonu to wybór nieco bardziej wyszukany. Wykonana w klasycznym stylu będzie bardzo eleganckim dodatkiem do wnętrz zarówno nowoczesnych, jak i tych urządzonych w tradycyjny sposób. Prawdziwa sofa do salonu będzie nisko osadzona i tylko fotel będzie mógł z nią konkurować pod względem wygody wypoczynku. Minusem jest zwykle brak możliwości rozłożenia jej, za to sama konstrukcja będzie bardzo lekka wizualnie i często nawet na wysokich i smukłych nóżkach. Brak zbyt dużej ilości miejsca do siedzenia wynagrodzić mogą fotele albo pufy dopasowane stylistycznie do naszego mebla. Sofa do salonu to bardzo chętnie wybierane rozwiązanie do wnętrz, których mieszkańcy cenią sobie dobry styl.

Nowoczesna kanapa jako alternatywa dla sofy

Formą, której bliżej do tytułowej nowoczesnej sofy do salonu będzie kanapa. Obecnie co prawda różnice pomiędzy tymi meblami się zacierają, jednak masywne meble wypoczynkowe z dużymi podłokietnikami i funkcją rozłożenia do snu należałoby nazwać właśnie kanapami. Dzięki wyżej wymienionym cechom są one nowocześniejszą opcją do salonu, ponieważ bliżej im w swej funkcjonalności do narożników z funkcją spania. Oczywiście ponownie tego typu mebel dobrze jest połączyć z fotelem lub dwoma, aby zapewnić większą ilość miejsca do siedzenia. Kanapy nie są jednak tak stylowe, jak sofy do salonu, dlatego też chętniej wybiera się je do minimalistycznych wnętrz, które hołdują prostym i funkcjonalnym bryłom.

Podsumowując, nie da się wskazać najlepszego mebla wypoczynkowego do salonu. Jeśli zależy nam na funkcjonalności i nowoczesności, to wybierzmy kanapę lub narożnik z funkcją spania. Jeśli jednak najważniejszy jest dla nas styl i lekkość wystroju, wtedy klasyczna sofa do salonu będzie wyglądać zdecydowanie lepiej.