Niezwykłe okolice Krakowa

Kraków to nie tylko miasto z niezwykłą, unikalną atmosferą i oszałamiającymi zabytkami dawnej architektury, ale też świetna baza wypadowa do zwiedzania Małopolski i jej pereł. Radzimy gdzie wyskoczyć za miasto, jeśli zwiedzanie Krakowa już nam nie wystarcza. 

 

Mogłoby się wydawać, że Kraków nigdy się nie nudzi i jego starymi uliczkami można chodzić bez przerwy, jednak wielu turystów którzy przyjeżdżają na dłużej, niż weekend, decyduje się na wypad za miasto, do jednej z wielu okolicznych atrakcji turystycznych. Przyjrzyjmy się miejscom, które podpowiedział nam zaprzyjaźniony przewodnik po Krakowie.

 

Wadowice 

 

Rodzinne miasto papieża Jana Pawła II szczególne oblężenie przeżywało w okresie Światowych Dni Młodzieży i na fali religijnego uniesienia jeszcze przez kilka miesięcy po nich. W sezonie najczęściej odwiedzają je krajowi turyści, choć również wielu gości zza zagranicy chce zobaczyć miejsce, gdzie urodził się i spędził pierwsze lata swojego życia, najbardziej znany na świecie Polak.

 

Zakopane

 

Zdaniem naszego przewodnika po Krakowa najczęściej odwiedzane przez turystów miasto. Bez względu na to czy uważamy góralską stolicę za przereklamowaną i nieznośnie zatłoczoną, musimy się zgodzić, że jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju i to właśnie w nim możemy ujrzeć piękno polskich gór w całej ich krasie. Wyprawa do Morskiego Oka, czy też w góry jest warta godzin spędzonych na wiecznie zakorkowanej Zakopiance.

 

Częstochowa

 

Dla wielu miasto symbol, bez którego trudno zrozumieć istotę polskiego katolicyzmu, a tym samym polskości. Odwiedzana rokrocznie przez pielgrzymów z całego świata, ze względu na niewielką odległość przyciąga również turystów którzy przyjeżdżają do Krakowa.

 

Ojcowski Park Narodowy i Zamek w Pieskowej Skale

 

Ojców i jego zamek to idealne miejsce nie tylko dla krakowian ale też dla tych krajowych i zagranicznych turystów, którzy po zwiedzaniu Krakowa, chcą odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i ruchu, na łonie natury. Ojców który jest zawsze „pod ręką” nadaje się do tego znakomicie, a dodatkowo oprócz samej oszałamiającej natury może pochwalić się również wyjątkowym zabytkiem, czyli Zamkiem w Pieskowej Skale.

 

Alternatyw dla zwiedzania Krakowa jest więc naprawdę wiele i turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w całym regionie. Jeśli mamy wystarczająco dużo czasu to z pewnością warto zwiedzić wszystkie perły Małopolski, a przynajmniej te o których wspominaliśmy. Artykuł powstał przy współpracy z: http://www.krakow-zwiedzanie.pl/ jednym z organizatorów tego typu wycieczek. Rynek jednak jest na tyle szeroki, że warto także rozpatrzyć inne możliwości.