Wystrój pokoju hotelowego – na co zwrócić uwagę, aby urządzić najlepszą przestrzeń dla swoich gości?

pokój hotelowy

Prowadzenie własnego hotelu czy hostelu jest bardzo dobrym pomysłem na biznes, wiąże się jednak ze sporą odpowiedzialnością, nie tylko za wywiązanie się ze wszystkich zobowiązań prawnych i finansowych, ale także za komfort i wygodę swoich gości. Warto o tym nieustannie pamiętać, szczególnie przy wyposażaniu i zmianie aranżacji pokojów hotelowych. Dobra lokalizacja, atrakcyjna oferta czy konkurencyjne ceny nie wystarczą, żeby utrzymać się na rynku – wystrój pokoju hotelowego odgrywa tutaj kluczową rolę. Powinny być one przynajmniej estetyczne i ładne, a także utrzymane w czystości. Dobrze również, aby znalazła się w nim szafa drewniana z lustrem, wygodne łóżko oraz stolik czy komoda. Obecnie staje się to już standardem, którego niedotrzymanie może skutkować małą liczbą gości oraz pogorszeniem się reputacji samego hotelu.

Wystrój pokoju hotelowego jest ważny ze względów marketingowych

Aby pozyskać nowych gości, hotel powinien mieć swoją stronę internetową oraz wystawiać swoją ofertę na różnych serwisach i bazach noclegowych, gdzie osoby chętne szukają lokum. Obecnie standardem stało się już wystawianie zdjęć pokoi, łazienek, kuchni, jeśli takowa jest dostępna, a także często recepcji, korytarza oraz różnych udogodnień. Jest to właśnie druga rzecz zaraz po cenie i terminie pobytu, na którą patrzą potencjalni goście – w jaki sposób wszystko zostało zaaranżowane, jakie sprawia wrażenie, czy jest to przyjazne miejsce. Oczywiście, każdy z nas ma swoje indywidualne gusta i o tym się nie dyskutuje, mowa jest bardziej o dotrzymaniu pewnego standardu wyposażenia i ogólnej estetyki hotelu. Jeśli więc goście najczęściej wybierają dane miejsce po zdjęciach dostępnych w internecie, wystrój pokoju hotelowego pełni tutaj ogromną rolę.

Warto także pamiętać, że w dobie internetu, wieści rozchodzą się błyskawicznie, szczególnie te złe i niekorzystne. Hotelom można bowiem wystawić opinię w bardzo wielu miejscach – w mediach społecznościowych, wynikach wyszukiwania, stronach internetowych i bazach noclegowych. Korzystają z tego najczęściej nie tylko zadowoleni goście, ale właśnie ci rozczarowani – obsługą, wystrojem czy czystością pokoju.

Co powinien zawierać odpowiedni wystrój pokoju hotelowego?

Wszystko zależy od ilości gwiazdek, które dany hotel posiada, a także zakresu cenowego w jego ofercie. Standardem jest jednak zawsze łóżko, szafa drewniana z lustrem, stolik nocny, a także czasem komoda. Łóżko powinno być w miarę wygodne i zadbane, aby mogło zapewnić gościom komfortowy wypoczynek. Szafa drewniana z lustrem jest nieco większym wydatkiem, ale będzie solidna, wytrzymała i odporna na różne uszkodzenia, dlatego posłuży o wiele dłużej niż model wykonany z innych surowców. Koniecznie sprawdź modele stąd: https://polanomeble.pl/29-szafy Ogólnie do pokojów hotelowych dobrze jest wybierać meble drewniane – znacznie podnoszą one ich standard, sprawiają, że przestrzeń prezentuje się naprawdę pięknie, a do tego nie niszczą się tak szybko, więc są dużo lepszą inwestycją w działalność hotelu.